rehabilitacja po złamaniu kości udowej

2020-12-06

Czy potrzebna jest rehabilitacja po złamaniu kości udowej?

 Rehabilitacja każdorazowo ma za zadanie przywrócić pacjentowi ruchomość sprzed wypadku czy urazu, jakiego doznał. W przypadku tak poważnych problemów, jak złamanie kości udowej, rehabilitacja jest niezbędnym elementem w powrocie do normalności.


Rehabilitacja po złamaniu kości udowej https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ – żmudna i trudna


To, jak rehabilitacja po złamaniu kości udowej będzie przebiegać, będzie zależeć głównie od samego pacjenta – jego chęci do współpracy, zaangażowania oraz możliwości. Ten element zwykle jest najtrudniejszy, ponieważ złamanie kości udowej dotyka najczęściej osoby w podeszłym wieku, mające problemy ze swobodnym przemieszczaniem się oraz z wykrzesaniem w sobie entuzjazmu do trudnych i początkowo bolesnych ćwiczeń. Po zabiegu zaczyna się od razu rehabilitacja po złamaniu kości udowej i polega na ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach zaciskania pośladków oraz ud i pozycjach złożeniowych. Im więcej mija czasu od operacji, tym bardziej skomplikowane stają się ćwiczenia, jakie mado wykonania pacjent.


Rehabilitacja po złamaniu kości udowej – bez tego ani ruszChociaż czasem ciężko dotrzeć do osób starszych, u których takie złamania są najcięższe, jest to niezbędne, aby mogły dalej cieszyć się samodzielnym życiem. Rehabilitacja jest zawsze jedynym rozwiązaniem, dlatego nie może być zaniedbywana.